PULS
Vezmi a čti celou Bibli
TOPlist

Stalo se ...

Požehnání kapličky s obrazem sv. Kryštofa 13. 7.

Vloženo: 5.8.2014

Požehnání kapličky s obrazem sv. Kryštofa 13. 7.

V tuto neděli se konala jako obvykle měsíční modlitba v popické kapli. Po té se všichni přítomní přemístili auty k dráze za Novým Šaldorfem, kde stojí u kolejí stará kaplička, a přestože hrozilo při modernizaci dráhy její odstranění, podařilo se jí zachránit. Celá byla opravena, upraveno i její malé okolí. Obraz Panny Marie umístěný v kapličce namalovala paní Terezie Přibylová a na zadní stranu kapličky, která je otočena směrem ke kolejím, byl namalován obraz sv. Kryštofa, který se traduje jako patron všech cestujících. Obraz namalovala Kateřina Badošková (naše farnice), nyní v těchto dnech právě čerstvě provdaná Šanderová. Katce k jejímu životnímu kroku moc blahopřejeme a sv. Kryštof, i když možná z kolem rychle jedoucího vlaku se dá jen mlhavě zahlédnout, ať svojí ochranou stále všechny kolem cestující provází.

Požehnání kapličky s obrazem sv. Kryštofa 13. 7.Požehnání kapličky s obrazem sv. Kryštofa 13. 7.Požehnání kapličky s obrazem sv. Kryštofa 13. 7.Požehnání kapličky s obrazem sv. Kryštofa 13. 7.
Požehnání kapličky s obrazem sv. Kryštofa 13. 7.Požehnání kapličky s obrazem sv. Kryštofa 13. 7.Požehnání kapličky s obrazem sv. Kryštofa 13. 7.